Nočná Moskva. FOTO: REUTERS
StoryEditor

V Rusku zažívajú rozkvet sexuálne večierky. Ľudia hľadajú rozptýlenie od vojny

10.01.2023, 15:30
Autor:
ČTKČTK

Kým ruské sexuálne pracovníčky zaznamenávajú pokles dopytu pre ruskú čiastočnú mobilizáciu, napríklad takzvané Swingers party sa v rusko-ukrajinskom hraničnom regióne Belgorod odohrávajú pravidelne.

V Rusku sa na pozadí vojenskej invázie na susednú Ukrajinu darí sexuálnym večierkom. Dopyt po nich vzrástol, keďže sa ľudia chcú zbaviť stresu a rozptýliť, píše portál The Insider s odvolaním sa na organizátorov akcií.

Naopak, v oblasti erotických služieb je podľa neho situácia zložitejšia, sexuálne pracovníčky nižšej a strednej cenovej kategórie cítia dopady mobilizácie.

Swingers party v Belgorode

Stas z Belgorodu má na profile na sieti VKontakte znaky Z a V, teda symboly ruskej invázie. Podľa webu The Insider hľadá bisexuálneho muža slovanského vzhľadu pre sex s ním a ženou.

A tvrdí, že blízkosť hraníc s Ukrajinou a vojna, ktorú vlani rozpútalo Rusko, neovplyvnili jeho sexuálny život. Swingers party sa v Belgorode odohrávajú pravidelne.

Ostreľovanie, protivzdušná obrana a množstvo vojakov nie sú pre orgie prekážkou, tvrdia ďalší priaznivci skupinového sexu z ruských regiónov.

"Môžem jednoznačne povedať, že tento rok (v roku 2022) bolo na swingers akciách viac ľudí," tvrdí Ilja Lukičev, ktorý takéto večierky organizuje.

Tie sú uzavretými akciami, aj skupiny na sociálnych sieťach sú striktne moderované a neprijímajú cudzincov, píše The Insider.

"Máme 70 správcov a v komunite je prísne zakázané diskutovať o politike, deťoch, LGBT+, drogách a ruskej pravoslávnej cirkvi," uviedol Lukičev.

image

Sériový vrah Pičuškin miloval šach, a tak chcel zabiť 64 ľudí. Do splnenia brutálneho plánu mu chýbali tri obete

Dostupná permanentka aj Kinky Care

Ceny za účasť sa podľa neho od roku 2019 nezmenili. Stála vstupenka na swingers party pre mužov stála 5 000 rubľov (približne 67 eur), záujemca zaplatí rovnakú sumu aj teraz, píše The Insider.

Minulý rok sa vraj vydaril tiež organizátorom večierka zvaných Kinky Party, hoci vraj nezačal dobre.

"Spočiatku, po 24. februári, bolo záujemcov o účasť viditeľne menej. V komunite panoval veľmi silný stres. Na druhej strane sú naše stretnutia miestom, kam sa ľudia chodia uvoľniť. Preto sme v marci usporiadali akciu nového formátu, bez sexuálnych interakcií - Kinky Care. Bolo možné prísť, pomaznať sa, navzájom sa namasírovať a počúvať meditatívnu hudbu," opísala organizátorka Taisija Blanche.

image

Ukrajinská hra na najnižšie pudy. Rusov zlákali na krásne ženy, ich základňu potom zrovnali so zemou

Zvyčajne sa Kinky Party len málo podobá meditácii a nechýbajú na nej sexuálne interakcie, poznamenal The Insider, podľa ktorého tieto večierky obnášajú predbežný výber účastníkov, povinné tematické kostýmy, šou a erotické aktivity ako bičovanie.

Taisija Blanche zároveň portálu povedala, že členovia ich komunity sa líšia od účastníkov swingers party alebo večierkov BDSM.

"Kinky Party je o kultúre aktívneho súhlasu, skúmaní vlastnej zmyselnosti a bezpečia. Ľudia, ktorí k nám prichádzajú, vyznávajú rovnaké hodnoty. Mimochodom, preto sme po 24. februári nemali v komunite konflikty, "tvrdí žena.

Na Kinky Party sa zároveň zmenila nálada. "Ľudia píšu, že už nechcú odkladať svoje túžby. Dokonca aj tí, ktorí dlho riešili, či na Kinky Party prísť, si na pozadí toho, čo sa deje, uvedomili, že teraz je ten správny čas," tvrdí ďalšia organizátorka Tanja Dmitrijevová.

Zhoršila sa však situácia s dodávateľmi - ubudlo ich. "Raz sa nám oneskoril strih videa, pretože strihačov mobilizovali," opísala Dmitrijevová.

Ruské prostitútky nemajú zákazníkov 

Ruské sexuálne pracovníčky pritom zaznamenávajú pokles dopytu.

"Najviac tento rok (rok 2022) zasiahol dievčatá pracujúce v nižšom a strednom cenovom segmente. Prvý veľký pokles odbytu prišiel vo februári a marci, druhý na konci septembra, keď vyhlásili mobilizáciu. Viac-menej cítia istotu len VIP eskortné ženy a dominy," uviedla Irina Maslovová, zakladateľka hnutia Serebrjanaja roza, ktorá sa venuje ochrane práv sexuálnych pracovníčok.

Hovorkyňa fóra sexuálnych pracovníkov Marina Avramenková nedávno uviedla, že prísun klientov sa znížil dvakrát až trikrát a príjmy klesli o 30 až 50 percent.

Podľa ďalšej ženy, ktorá poskytuje sexuálnym pracovníčkam pomoc v oblasti práv, odboru hlavnú ranu zasadila mobilizácia.

image

Na ruské prostitútky prišla bieda, klienti miznú na front a do emigrácie

"Zrejme došlo k prehodnoteniu hodnôt a mnohí klienti teraz radšej nosia peniaze rodine. Niektorí sa oženili, nedávno nastal boom rýchlych sobášov, a tiež odmietli sexuálne služby," uviedla žena, u ktorej The Insider použil zmenené meno Kristina.

Zákazníci podľa nej tiež častejšie žiadajú zľavu s odkazom, že idú do vojny. "Ale dievčatá, pokiaľ viem, takéto zľavy nedávajú," dodala.

Všetko má následky. "Ceny klesajú a sexuálna pracovníčka pri honbe za klientom súhlasí s nebezpečnejšími praktikami," uviedla Maslovová.

"To, že obyvateľstvo chudobnie, zároveň viedlo k tomu, že takýto zárobok hľadajú ženy, ktoré sa tým skôr nezaoberali," upozornila.

O sexuálne pracovníčky sa pritom zrazu začali zaujímať bezpečnostné zložky, píše The Insider. "Dôvodom je zrejme zintenzívnenie všeobecného boja za morálku a zdržanlivosť," domnieva sa Maslovová.

01 - Modified: 2023-01-10 14:09:49 - Feat.: 1 - Title: Počítali s prebytkom, skončili v rekordnom deficite. Vojna prinútila Moskvu siahnuť na rezervy 02 - Modified: 2023-01-11 08:18:19 - Feat.: 1 - Title: Ukrajinky excelujú pri výcviku snajperov, po zajatí ich čakajú najhoršie veci 03 - Modified: 2023-01-10 15:18:32 - Feat.: 1 - Title: Jediná ruská lietadlová loď je neschopná pohybu. Kto je na vine? 04 - Modified: 2023-01-10 13:10:13 - Feat.: 1 - Title: G7 zacieli na príjmy, z ktorých Moskva financuje vojnu. Chce zaviesť cenové stropy na ropné produkty
01 - Modified: 2023-09-25 15:22:08 - Feat.: - Title: Do separatistického regiónu Podnestersko po útoku dopadli trosky rakety S-300 02 - Modified: 2023-09-25 13:18:34 - Feat.: - Title: Ruské škôlky sa menia na vojenské cvičiská. Od Moskvy až po Sibír si deti obliekajú uniformy a cvičia sa v boji 03 - Modified: 2023-09-25 12:17:51 - Feat.: - Title: Rétorika ruských médií by mohla podnecovať genocídu, varuje OSN 04 - Modified: 2023-09-25 14:06:46 - Feat.: - Title: Americké tanky Abrams už sú na Ukrajine. Chystáme sa ich nasadiť, oznámil Zelenskyj 05 - Modified: 2023-09-25 13:45:52 - Feat.: - Title: Veliteľ Čiernomorskej flotily admirál Sokolov je mŕtvy. Desiatky ruských dôstojníkov tiež, hlási Kyjev
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
25. september 2023 17:41