Vadim Bojko podľa svedkov prišiel do svojej kancelárie, z ktorej sa následne ozvalo päť výstrelov. FOTO: Telegram
StoryEditor

Spáchal samovraždu piatimi ranami do hrude? Ruský plukovník zomrel za podivných okolností

17.11.2022, 07:15
Autor:
TASRTASR

Plukovníka Vadima Bojka objavili v stredu mŕtveho a s viacnásobnými strelnými zraneniami v jeho kancelárii na Makarovovej pacifickej vyššej námornej škole vo Vladivostoku.

Ruského plukovníka Vadima Bojka, ktorý sa podieľal na odvodoch v rámci mobilizácie nariadenej šéfom Kremľa Vladimirom Putinom, našli v stredu zastreleného v jeho kancelárii v prestížnej vojenskej škole vo Vladivostoku. Podľa prvotných ruských správ mal spáchať samovraždu, incident však sprevádzajú isté zvláštne okolnosti, informuje na svojej webstránke britský denník Daily Mail.

Našli ho v kancelárii

Plukovníka Bojka (44) objavili v stredu mŕtveho a s viacnásobnými strelnými zraneniami v jeho kancelárii na Makarovovej pacifickej vyššej námornej škole vo Vladivostoku.

Bojko podľa svedkov prišiel do svojej kancelárie, z ktorej sa následne ozvalo päť výstrelov. Jeden z jeho podriadených sa následne do kancelárie vbehol pozrieť, aby zistil, čo sa stalo. Bojka našiel mŕtveho. Prvotné správy ruských médií hovoria o predpokladanej samovražde, a to aj napriek viacerým výstrelom.

Ruský spravodajský portál BAZA však uviedol, že vyšetrovatelia pri tele plukovníka našli päť nábojníc a štyri pištole značky Makarov. Portál vo svojej správe tiež označoval za povážlivé, ako sa mohol plukovník päťkrát sám postreliť do hrude. Na mieste údajne nenašli ani žiadny list na rozlúčku.

Podobný prípad

Nejde pritom o prvý prípad podivného úmrtia ruského dôstojníka, uvádza Daily Mail.

Naposledy v októbri bolo - taktiež v ruskom Prímorskom kraji - nájdené telo 49-ročného podplukovníka Romana Malyka, ktorý mal vo svojom okrese na starosti odvody v rámci mobilizácie. Úrady najskôr ako pravdepodobnú príčinu jeho úmrtia udávali samovraždu, následne prípad začali vyšetrovať ako vraždu a o pár dní neskôr sa zase vrátili k verzii o samovražde, pripomína Daily Mail.

Malykovova rodina a priatelia tvrdenie o samovražde spochybňujú a hovoria, že išlo o "vyrovnaného a sebavedomého" muža, ženatého otca dvoch detí.

01 - Modified: 2023-06-01 12:46:16 - Feat.: - Title: Číňania vyrábajú autá pre Putina. V Nemecku aj napriek tomu dostávajú dotácie 02 - Modified: 2023-06-01 12:03:23 - Feat.: - Title: Ruská tajná služba tvrdí, že odhalila operáciu americkej rozviedky využívajúcej telefóny Apple 03 - Modified: 2023-06-01 11:24:56 - Feat.: - Title: Západ aktívne podnecuje Moldavsko k účasti v konflikte na Ukrajine, vyhlásil šéf ruskej tajnej služby 04 - Modified: 2023-06-01 11:27:18 - Feat.: - Title: Ruskí partizáni hlásia ďalší nájazd a útoky raketometmi grad. Odrazili sme ich, tvrdí Moskva 05 - Modified: 2023-06-01 12:42:55 - Feat.: - Title: Expert: Ak majú len 12 brigád, nech neútočia. Kyjev v skutočnosti pripravil silu, ktorá v Európe nemá obdoby
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
01. jún 2023 16:59