Brady Tkachuk z USA v akcii s Francúzom Quentinom Papillonom. FOTO: Reuters

Američania suverénne porazili Francúzov v "slovenskej" B-skupine, vedenia sa ujali hneď

16.05.2024, 23:17

Američania nastúpia na ďalší duel v piatok 17. mája od 20.20 proti Poľsku, Francúzi budú hrať v sobotu v rovnakom čase proti Slovensku.

Hokejisti USA zvíťazili nad Francúzskom 5:0 vo štvrtkovom zápase "slovenskej" B-skupiny na MS v Ostrave. Duel mali po celý čas pod kontrolou a rýchlo sa ujali vedenia. Napokon súpera prestrieľali 54:10 a v tabuľke sú tretí o bod za Slovenskom. Jedným z čiarových rozhodcov stretnutia bol Slovák Oto Durmis.

USA - Francúzsko 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)

Góly: 1. Nelson (Boldy, Jones), 4. Boldy (Sanderson, Hughes), 13. Boldy (Gaudreau, Nelson), 19. Gaudreau (Werenski, Nelson), 58. Pinto (Tkachuk). Rozhodcovia: Ch. Holm, M. Holm (obaja Švéd.) – DURMIS (SR), Fuchs (Švajč.), vylúčení: 0:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 5494 divákov.

USA: Nedeljkovic - Jones, Werenski, Hughes, Sanderson, Kesselring, Vlasic, Kessel - Boldy, Nelson, Gaudreau - Caufield, Pinto, Tkachuk - Zegras, Hayes, Farabee - Brindley, Kunin, Eyssimont

Francúzsko: Junca (21. Papillon) - Gallet, Auvitu, Cantagallo, Chakiachvili, Llorca, Crinon, Thiry, Guebey - Dair, Bellemare, T. Bozon - Bertrand, Claireaux, Perret - Bruche, Boudon, Rech - Treille, Addamo, K. Bozon

Američania mali ideálny vstup do zápasu a za "povinným" víťazstvom vykročili suverénne. Už v 45. sekunde Francúzi nechali pred bránkou voľného Nelsona, ktorý prekonal Juncu.

O tri minúty sa k strele bez prípravy dostal Boldy, ktorý podobným spôsobom pridal aj tretí gól Američanov v 13. minúte. Zámorský tím bol na koni herne aj gólovo a kontroloval hru.

V závere prvej časti ešte skóre navýšil Gaudreau - 4:0. Američania dominovali aj v druhej tretine, do ktorej nastúpil v bránke Francúzov Papillon.

8. Poľsko     4 0 0 1 3  7:18  1

Ten podržal svoj tím počas niekoľkých oslabení a pre Američanov bol veľká prekážka v ich snahách o ďalšie góly. Francúzi, ktorí sa len sporadicky dostávali k ofenzíve, mohli skórovať v 58. minúte, ale Tim Bozon neuspel po krátkom úniku. Krátko na to Tkachuk uvoľnil Pinta, ktorý prestrelil Papillona - 5:0.

MS v hokeji 2024

01 - Modified: 2024-05-16 21:00:45 - Feat.: 1 - Title: Kanaďania vyhrali nad Nórmi v "áčku" a sú na čele tabuľky 02 - Modified: 2024-05-16 19:41:01 - Feat.: 1 - Title: Valábik po Poľsku nešetrí kritikou: Bolo tam veľa zlozvykov, správanie niektorých našich hráčov bolo sebecké 03 - Modified: 2024-05-16 15:30:00 - Feat.: 1 - Title: Sme na zhubnej ceste
01 - Modified: 2024-06-23 05:47:59 - Feat.: - Title: USA stiahli lietadlovú loď Dwight D. Eisenhower z Červeného mora 02 - Modified: 2024-06-23 05:17:33 - Feat.: - Title: Americká armáda zničila tri bezposádkové plavidlá jemenských povstalcov 03 - Modified: 2024-06-22 20:25:00 - Feat.: - Title: Predstaviteľ USA: Dôvera vo vzťahoch s Vietnamom je na najvyššej úrovni 04 - Modified: 2024-06-22 16:45:00 - Feat.: - Title: Pomoc z USA zafungovala. Ukrajina po povolení použiť americké zbrane za hranicami brzdí ruský postup 05 - Modified: 2024-06-22 16:27:50 - Feat.: - Title: Americká lietadlová loď priplávala do Soulu na trojstranné vojenské cvičenie
menuLevel = 2, menuRoute = sport/ms-v-hokeji-2024, menuAlias = ms-v-hokeji-2024, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
23. jún 2024 10:46