Hráč Trnavy Filip Twardzik a hráč Sarajeva Vladan Bubanja počas odvetného zápasu druhého predkola Európskej konferenčnej ligy medzi FC Spartak Trnava a FK Sarajevo v Trnave. FOTO: TASR/Lukáš Grinaj

Trnava postupuje, doma si poradila so Sarajevom

31.07.2024, 22:30
01.08.2024, 00:05

Súperom v boji o postup do play off bude zdolaný z dvojzápasu druhého predkola Európskej konferenčnej ligy medzi Wislou Krakov a SK Rapid Viedeň

Futbalisti FC Spartak Trnava postúpili do 3. predkola Európskej konferenčnej ligy. V odvetnom stretnutí druhého predkola zdolali na domácom trávniku FK Sarajevo 3:0, prvý duel sa skončil v Bosne a Hercegovine nerozhodne 0:0.

Ich súperom v boji o postup do play off bude zdolaný z dvojzápasu druhého predkola Európskej konferenčnej ligy medzi Wislou Krakov a SK Rapid Viedeň (prvý zápas 1:2).

Úder domácich

FC Spartak Trnava - FK Sarajevo 3:0 (2:0)

Góly: 15. a 42. Ďuriš, 90.+4 Karhan. Rozhodcovia: Putros - Bramsen, Hummelgaard (všetci Dán.), ŽK: Kóša, Pich - Jovič, Julardžija, 9120 divákov.

Spartak Trnava: Frelih - Holík, Twardzik, Kóša, Mikovič - Bainovič (86. Corryn), Procházka (86. Karhan), Zeljkovič, Azango (66. Paur) - Ahl (66. Ujlaky), Ďuriš (75. Pich)

Sarajevo: Rockov - Beganovič, Čelik, Jovič, Durakovič (46. Kuprešak) - Bubanja, Dordevič (66. Julardžija), Mehmedovič (46. Čatakovič) - Guliašvili, Oliveira (66. Andjušič), Kyeremeh (90. Hamzič)

/prvý zápas: 0:0, postúpil Spartak Trnava/

Hrdinom domácich bol 36-ročný útočník Michal Ďuriš, ktorý zaznamenal oba góly v prvom polčase. Po prestávke sa presadil ešte Patrick Karhan. V úvodnom zápase tretieho predkola, ktorý je na programe vo štvrtok 8. augusta, nastúpi Spartak doma. Odveta sa bude hrať o týždeň neskôr na ihrisku súpera.

V drese Trnavy nastúpil prvýkrát v základe Švéd Ahl, ktorý sa predstavil v útoku spolu s Ďurišom. Hostia boli v úvode aktívnejší a darilo sa im prechádzať cez stred poľa. Prvú veľkú šancu malo Sarajevo v 7. minúte, keď sa po centri dostal k hlavičke Jovič, Frelih však podržal Spartak.

Trnava v Sarajeve remizovala. Spartak bol v útoku neškodný

Krátko na to vyslali prvú strelu na bránu aj domáci, Holíkova strela však súperovmu brankárovi nenarobila problémy. Po štvrťhodine hry však udreli domáci. Center Mikoviča našiel v šestnástke Ďuriša, ktorý hlavou prekonal Rockova.

Hráči Trnavy sa tak po troch zápasoch bez gólu dokázali konečne presadiť. Domácim presný zásah pomohol a krátko na to mohol zvýšiť Zeljkovič, Rockov však jeho zakončenie vyrazil.

Zmeny v Sarajeve

hlasy po zápase

Michal Ďuriš, strelec dvoch gólov Trnavy: "Je to super. Vedel som, že ten zápas bude úplne iný ako v Sarajeve. Ukázali sme však kvalitu a priniesli sme si dobrý výsledok z prvého duelu. Som rád, že sme rozhodli už v prvom polčase."

Michal Gašparík, tréner Trnavy: "Pre nás bol kľúčový výsledok z vonku, ktorý nám dával nádej na postup. Toto sme mali všetci v hlavách a chalani si išli od prvej minúty za tým. Chceli sme dať veľa energie do prvého polčasu, čo sa nám podarilo. Nadviazali na druhý polčas s Trenčínom a teraz sme premenili šance. Dôležité bolo, že bol stav 2:0 do polčasu. V druhom sme chceli zápas kontrolovať, čo sa nám aj podarilo. Možno ak by padol gól skôr, mohol byť výsledok zaujímavejší. Chalani to však veľmi odmakali. Predviedli výborný výkon."

Po polhodine bol blízko ku gólu Azango, ale jeho strela spoza šestnástky skončila na ľavej žrdi a dorážku zblokovala obrana tímu z Bosny.

Domáci sa však dočkali ešte do prestávky. Ahl vysunul lobom Ďuriša a skúsený útočník druhýkrát rozvlnil sieť. Bainovič mohol pridať v nadstavenom čase poistku, ale lopta skončila tesne vedľa ľavej žrde.

Sarajevo urobilo pred začiatkom druhého polčasu dve zmeny s cieľom zmazať náskok Trnavy. Po prestávke však zahrozili ako prví domáci, Mikovičova strela neprekvapila Rockova.

Na druhej strane mal súper šancu znížiť z priameho kopu, no lopta smerovala len do rúk Freliha. Po hodine hry sa dostal k zakončeniu Guliašvili, ale pre domáceho brankára to bola ľahká práca. V 67. minúte mohol po prihrávke striedajúceho Paura skompletizovať hetrik Ďuriš, nezakončil však presne. Krátko na to Bainovič hlavičkoval do rúk Rockova.

Hostia sa mohli tešiť po strele Beganoviča, Frelih však držal čisté konto. Hráči Sarajeva sa snažili presadiť nakopávanými loptami a centrami, no domáca obrana fungovala bezchybne a v dvojzápase neinkasovala ani raz. V závere ešte spečatil výsledok na 3:0 Karhan.

01 - Modified: 2024-07-29 06:39:26 - Feat.: 1 - Title: Ulovili jeden z posledných pozemkov. Projekt v top lokalite sa trápi s námietkami susedov aj údajnou žalobou 02 - Modified: 2024-07-06 08:10:00 - Feat.: 0 - Title: Prvý Slovák na futbalovom šampionáte. Štefan Čambal patril k hviezdam tímu, ktorý siahal na svetové zlato 03 - Modified: 2024-07-04 11:29:29 - Feat.: 1 - Title: Situáciu s komármi riešime intenzívne a zodpovedne, reaguje Bratislava na niektorých starostov mestských častí 04 - Modified: 2024-06-04 15:36:55 - Feat.: 1 - Title: Viaceré oblasti v blízkosti Dunaja a Moravy sú preventívne uzavreté. Dôvodom je povodňová situácia 05 - Modified: 2024-06-12 14:44:16 - Feat.: 1 - Title: Moderný stánok za vyše 15 miliónov. Názov arény chceme prenajať, rokovania s partnermi už bežia, vraví Moška
01 - Modified: 2024-09-11 11:49:00 - Feat.: - Title: Tradičný trnavský jarmok je zrušený. Dôvodom sú obavy zo zlého počasia 02 - Modified: 2024-09-09 11:09:39 - Feat.: - Title: Polícia preveruje streľbu v Trnave, k zraneniam osôb nemalo prísť 03 - Modified: 2024-09-02 10:33:31 - Feat.: - Title: Časť úseku D1 z Bratislavy do Trnavy je pre nehodu uzavretá. Jeden človek utrpel vážne zranenia 04 - Modified: 2024-08-13 19:14:19 - Feat.: - Title: Slovan si postupom otvoril cestu k miliónom eur. Môže však získať ešte výrazne viac 05 - Modified: 2024-08-13 07:52:50 - Feat.: - Title: Vyššie prize money, špičkoví súperi aj reputačné benefity pre klub. Postup cez APOEL je pre Slovan zásadný
17. september 2024 07:13