10.04.2024, 07:20

Najvyššie draftovaný Slovák v histórii otvoril skóre duelu už po 65 sekundách, keď korčuľou tečoval strelu Mikea Mathesona.

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský strelil svoj premiérový hetrik v zámorskej NHL. V noci na stredu ním pomohol Montrealu Canadiens k vysokému triumfu nad Philadelphiou Flyers 9:3. Dvadsaťročný krídelník potvrdil skvelú formu v závere sezóny, keď v uplynulých 15 dueloch nazbieral 17 bodov.

Alexander Ovečkin skóroval pri výhre Washingtonu nad Detroitom 2:1 a stanovil nový rekord NHL v počte sezón s aspoň 30 gólmi v základnej časti – počas kariéry ich zaknihoval už osemnásť.

NHL výsledky

Boston - Carolina 1:4, Detroit - Washington 1:2 /Fehérváry za hostí 0+1/, Florida - Ottawa 2:0, Montreal - Philadelphia 9:3 /Slafkovský za domácich 3+0/, New Jersey - Toronto 2:5, NY Islanders - NY Rangers 4:2, Tampa Bay - Columbus 5:2 /Černák za domácich 0+1/, Dallas - Buffalo 3:2, Nashville - Winnipeg 3:4 pp, Colorado - Minnesota 5:2, Anaheim - Los Angeles 3:1, Seattle - Arizona 5:0, San Jose - Calgary 2:2 v tretej tretine

tímy s istou účasťou v play off:

Východná konferencia:
New York Rangers, Boston Bruins, Carolina Hurricanes, Florida Panthers, Toronto Maple Leafs, Tampa Bay Lightning

Západná konferencia:
Dallas Stars, Colorado Avalanche, Vancouver Canucks, Winnipeg Jets, Edmonton Oilers, Nashville Predators

Montreal vyhral po troch zápasoch

Najvyššie draftovaný Slovák v histórii otvoril skóre duelu už po 65 sekundách, keď korčuľou tečoval strelu Mikea Mathesona. V 29. minúte zvýšil na 2:0, pri pravej žŕdke ho našiel úplne osamoteného kapitán Nick Suzuki, a premiérový hetrik v kariére v NHL dokonal o tri minúty neskôr, keď upravil na 4:0 pre domácich.

Slafkovský asistoval, na výhru Montrealu to však nestačilo

Dlhou prihrávkou z vlastného obranného pásma ho vysunul David Savard a Slafkovský nezaváhal zoči-voči brankárovi Samuelovi Erssonovi. Bol to už jeho 19. gól v prebiehajúcej sezóne, v ktorej odohral 78 zápasov a dokopy nazbieral 48 bodov. Proti Flyers odohral 14:58 minúty, počas ktorých šesťkrát vystrelil na bránku súpera, rozdal tri bodyčeky a pripísal si jeden plusový bod. Po zápase ho vyhlásili za prvú hviezdu stretnutia a dostalo sa mu mohutného potlesku postojačky.

Montreal vyhral po troch zápasoch, Philadelphia prehrala už vo ôsmom stretnutí v sérii a opäť si znížila šancu na postup do play off.

Černák s asistenciou

Ovečkin sa presadil v 40. minúte, keď zvýšil na 2:0 a zároveň zaznamenal aj víťazný gól. Tridsaťosemročný krídelník nazbieral aspoň 30 gólov v 18 zo svojich 19 sezón v profilige.

Černák je prvým Slovákom s miestenkou v play off, Tampa má voľnú kartu. Oba góly Washingtonu strelil Ovečkin

Túto métu neprekonal iba v covidovom ročníku 2020/21, keď dal v 45 dueloch 24 gólov. Doteraz sa delil o rekord s Mikeom Gartnerom, ktorý pokoril 30-gólovú hranicu v 17 zo svojich 19 sezón v profilige. Pri prvom góle Capitals asistoval slovenský obranca Martin Fehérváry, ktorý strávil na ľade 21:24 minút a pripísal si aj jeden plusový bod a tri zblokované strely.

Jednu asistenciu zaznamenal aj jeho krajan Erik Černák a taktiež sa tešil z víťazstva, keďže Tampa Bay zdolala doma Columbus Blue Jackets 5:2. Dvadsaťšesťročný bek odohral 19:39 minúty, mal dve "plusky", dve strely na bránku a rozdal tri bodyčeky. Kapitán domácich Steven Stamkos strelil hetrik a pridal aj jednu asistenciu.

01 - Modified: 2024-04-09 14:38:54 - Feat.: - Title: Každý piaty Slovák vôbec necvičí, ukázal prieskum. Odhalil aj to, aká je najobľúbenejšia aktivita 02 - Modified: 2024-04-08 05:25:13 - Feat.: - Title: Fehérváry asistoval, no Washington prehral po šiesty raz za sebou 03 - Modified: 2024-04-07 04:53:30 - Feat.: - Title: Slafkovský asistoval, na výhru Montrealu to však nestačilo 04 - Modified: 2024-04-06 20:03:44 - Feat.: - Title: Pittsburgh po dramatickom závere zdolal Tampu Bay, Černák nebodoval 05 - Modified: 2024-04-06 05:20:47 - Feat.: - Title: Černák je prvým Slovákom s miestenkou v play off, Tampa má voľnú kartu. Oba góly Washingtonu strelil Ovečkin
10. apríl 2024 07:33