Juraj Slafkovský strieľa na bránku Toronta. FOTO: Reuters

Slafkovský asistoval, na výhru Montrealu to však nestačilo

07.04.2024, 06:53

Hráči New Jersey v zostave so Šimonom Nemcom zvíťazili v Ottawe 4:3. Slovenský obranca strávil na ľade viac ako 19 minút.

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský si v noci na nedeľu v zámorskej NHL pripísal na konto asistenciu. Montreal však prehral doma s Torontom 2:4. Slafkovský strávil na ľade 18:54 minút, na bránku Maple Leafs vyslal jednu strelu a zaznamenal mínusový bod.

NHL - výsledky

Montreal - Toronto 2:4 /za domácich Slafkovský 0+1/, Ottawa - New Jersey 3:4, New York Islanders - Nashville 2:0, Boston - Florida 3:2 pp, Chicago - Dallas 3:2, Minnesota - Winnipeg 2:4, San Jose - St. Louis 3:2 pp, Columbus - Philadelphia 6:2, Calgary - Edmonton 2:3 v 3. tretine, Los Angeles - Vancouver 6:3 v 3. tretine, Pittsburgh - Tampa Bay 5:4

Hráči New Jersey v zostave so Šimonom Nemcom zvíťazili v Ottawe 4:3. Slovenský obranca strávil na ľade 19:14 min. Gólom a dvoma asistenciami prispel k triumfu hostí Brendan Smith. Calgary s Martinom Pospíšilom prehrávalo v tretej tretine e Edmontonom 2:2. San Jose vďaka hetriku Williama Eklunda uspelo v dueli proti St. Louis 3:2 po predĺžení.

Hokejisti Pittsburghu zvíťazili v sobotu nad Tampou Bay 5:4. V drese "bleskov" odohral 15:30 minút slovenský obranca Erik Černák, ktorý si do štatistík zapísal jeden plusový bod a rozdal štyri bodyčeky. Penguins potiahol dvoma gólmi a jednou asistenciou ruský útočník Jevgenij Malkin. Tri body zaznamenali aj Erik Karlsson (0+3) a Michael Bunting (1+2).

"Tučniaci" viedli po dvoch tretinách 4:1, no trojgólový náskok stratili v priebehu desiatich minút. Plný bodový zisk pre domácich napokon zachránil v 55. minúte Bunting. Za hostí nazbierali tri asistencie Nikita Kučerov a Victor Hedman. Pittsburgh získal dôležité body v boji o play off, keďže vo Východnej konferencii im patrí posledná postupová ôsma priečka. Lightning sú na šiestom mieste.

01 - Modified: 2024-04-06 20:03:44 - Feat.: - Title: Pittsburgh po dramatickom závere zdolal Tampu Bay, Černák nebodoval 02 - Modified: 2024-04-06 05:20:47 - Feat.: - Title: Černák je prvým Slovákom s miestenkou v play off, Tampa má voľnú kartu. Oba góly Washingtonu strelil Ovečkin 03 - Modified: 2024-04-05 16:04:56 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Hlavaj podpísal dvojročný kontrakt s Minnesotou, zmluva začne plynúť od budúcej sezóny 04 - Modified: 2024-04-05 05:18:52 - Feat.: - Title: Slafkovský strelil gól s asistenciou, Montrealu to však k výhre nepomohlo 05 - Modified: 2024-04-03 14:32:04 - Feat.: - Title: Valábik pre HN: Nemyslím si, že by pre hráčov z KHL prišla pozvánka do prípravy
07. apríl 2024 06:53