Ľavé krídlo Montrealu Canadiens Juraj Slafkovský (20) strieľa puk na brankára Tampy Bay Lightning Matta Tomkinsa (90) počas tretej tretiny zápasu. FOTO: Reuters/USA TODAY Sports

Slafkovský strelil gól s asistenciou, Montrealu to však k výhre nepomohlo

05.04.2024, 06:43
05.04.2024, 07:18

V drese hostí odohral takmer 19 minút jeho krajan Erik Černák.

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský strelil gól a pridal asistenciou v nočnom zápase zámorskej NHL. Jeho Montrealu to však na body nestačilo, keď doma prehral s Tampou Bay 4:7.

Šestnásty gól v sezóne

V drese hostí odohral takmer 19 minút jeho krajan Erik Černák. Z výhry sa netešili Martin Fehérváry ani Martin Pospíšil, Washington podľahol Pittsburghu 1:4 a Calgary nestačilo na Winnipeg 2:5. Druhý menovaný duel nedohral pre úder lakťom do tváre protihráča. Gabriel Vilardi zaznamenal hetrik a Jets si zabezpečili postup do play off.

Slafkovský zaznamenal svoj šestnásty gól v sezóne v 49. minúte, keď tiesnený Černákom tečoval strelu Arbera Xhekaja od modrej. O tri minúty neskôr udržal puk za bránkou, prihral Nickovi Suzukimu a ten našiel pred bránkou Colea Caufielda, ktorý znížil na 4:6. Montreal sa však už bližšie nedostal a v závere inkasoval do prázdnej bránky z hokejky Stevena Stamkosa. Canadiens tak definitívne prišli o šancu dostať sa do vyraďovacej fázy.

Dvadsaťročný slovenský krídelník odohral 22:44 minút a okrem dvoch kanadských bodov si pripísal aj jeden plusový bod, šesť striel na bránku a jeden bodyček.

Černák si pripísal dve trestné minúty

"Oni majú play off tím a ja som veľakrát povedal, že my chceme hrať play off hokej, takže musíme chodiť do všetkých skrumáži. V tom sa snažíme zlepšiť. Čím viac sa blížime k play off fáze, tým sú tie zápasy intenzívnejšie. Chceme bojovať a vyhrávať v tej fyzickej časti hry," povedal pre nhl.com Slafkovský, ktorý nazbieral v 75 dueloch 16 gólov a na 28 prihral.

Černák strávil na ľade 18:54 minúty, dvakrát ohrozil súperovu bránku a pripísal si aj dve trestné minúty.

Fehérváry odohral 20:47 min, rozdal až deväť bodyčekov a poslal jednu strelu na bránku. Jeho Capitals prestrieľali "tučniakov" 31:24, ale vyťažili z toho iba gól kapitána Alexandra Ovečkina, ktorý znížil na 1:3.

Washington tak prehral už štvrtýkrát po sebe a stratil ďalšie cenné body v boji o play off, na východe mu patrí desiate miesto, Pittsburgh je už len o bod za ním.

Winnipeg spečatil domácim triumfom nad Calgary 5:2 postup do vyraďovačky. Pospíšil duel nedohral, keďže tesne pred koncom druhej tretiny trafil lakťom do hlavy obrancu Josha Morrisseyho a dostal trest do konca zápasu.

Na ľade tak strávil len 10:48 minúty a k jednej "pluske" pridal aj štyri bodyčeky a dve strely na bránku. Domáci útočník Gabriel Vilardi zaznamenal prvý hetrik v NHL.

Výsledky:

Carolina Hurricanes - Boston Bruins 1:4, Columbus Blue Jackets - New York Islanders 2:4. Montréal Canadiens - Tampa Bay Lightning 4:7 /SLAFKOVSKÝ za domácich 1+1/, Ottawa Senators - Florida Panthers 0:6, Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 1:4, Minnesota Wild - Colorado Avalanche 2:5, Nashville Predators - St. Louis Blues 6:3, Winnipeg Jets - Calgary Flames 5:2, San José Sharks - Los Angeles Kings 1:2

01 - Modified: 2024-04-03 05:39:14 - Feat.: 1 - Title: Fehérváry sa presadil po dlhej odmlke, bodovali aj Slafkovský a Pospíšil. Boston si upevnil prvé miesto 02 - Modified: 2024-03-31 05:31:43 - Feat.: 1 - Title: Pospíšil strelil ôsmy gól v sezóne, Colorado a Vancouver idú do play off. Slafkovského séria sa skončila 03 - Modified: 2024-03-30 09:38:24 - Feat.: 1 - Title: Medveďa z Liptovského Mikuláša zastrelili a Korčok po prvom kole viditeľne ožil (Týždňovka HN) 04 - Modified: 2024-03-27 06:16:08 - Feat.: 1 - Title: Slafkovský je držiteľom nového rekordu, Montreal si pripísal víťazstvo. Rangers ako prví postupujú do play-off 05 - Modified: 2024-03-29 07:00:32 - Feat.: 1 - Title: Slafkovský zlepšil rekord, bodoval v deviatom dueli za sebou
01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 03 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát 04 - Modified: 2024-04-16 06:00:21 - Feat.: - Title: Černák skóroval, no Tampa podľahla Buffalu. Islanders si zaistili miestenku v play off 05 - Modified: 2024-04-13 05:10:18 - Feat.: - Title: Hokejisti Vegas spečatili postup do play off NHL, Pospíšil prispel dvoma asistenciami k triumfu Flames
22. apríl 2024 05:15