Gólová radosť hráčov Slovana. FOTO: TASR/Martin Baumann

Žolík Čavrič a famózny zákrok Borjana v závere. Slovan uhral cennú remízu proti favoritovi

09.11.2023, 22:53
lmlm

Futbalisti Slovana remizovali v štvrtom kole Európskej konferečnej ligy proti Lille 1:1.

Najprv prišlo sklamanie zo zrušeného nariadeného pokutového kopu, potom nastala eufória na vypredanom štadióne, keď tribúny rozjásal Aleksandar Čavrič.

Slovan Bratislava dosiahol v Európskej konferečnej lige cennú remízu 1:1 proti silnému francúzskemu tímu Lille. Francúzi sú z ôsmimi bodmi na čele tabuľky, Slovan je na druhej postupovej priečke, na svojom konte má o bod menej.

Brvno Kašiu

Štvrté kolo Európskej konferenčnej ligy

A-skupina:
ŠK Slovan Bratislava - OSC Lille 1:1 (0:0)
Góly: 81. Čavrič - 53. Gomes. ŽK: Savvidis, Barseghjan, Weiss ml., Bajrič - Bentaleb. Rozhodovali: Bogár - Georgiou, Szalai (všetci Maď.), 21.544 divákov.
Slovan: Borjan - Bajrič, Kašia, Wimmer - Blackman, Savvidis (90. Kankava), Kucka, Zmrhal - Barseghjan, Strelec (83. Weiss ml.), Marcelli (69. Čavrič)
Lille: Chevalier - Tiago Santos, Yoro (68. Alexsandro), Umtiti, Gudmundsson - Andre, Bentaleb - Zhegrova (68. Ounas), Gomes, Cabella (86. Cavaleiro) - Yazici (68. David)

Úvod zápasu bol z oboch strán priveľmi opatrný, favorit z Lille mal loptu vo svojej moci, o čom svedčí vyše 70-percentné držanie lopty v úvodnom dejstve. Slovanisti však pozorne bránili a súpera do žiadnych šancí nepúšťali.

Až do 24. minúty. Guram Kašia nespracoval prihrávku od Kevina Wimmera a po jeho obrovskej chybe mieril tesne vedľa brány turecký útočník Yusuf Yazici.

O dve minúty neskôr prišla najväčšia šanca belasých v prvom polčase. Tigran Barseghjan vybojoval rohový kop a sám po centri našiel krásne Kašiu, ktorý však zblízka hlavou opečiatkoval iba brvno.

Domácich tento moment nijako nerozrušil a pokračovali v pozornom bránení. Belasí sa snažili vyrážať do rýchlych brejkov, po jednom takom aktívny Barsgehjan tesne pred prestávkou prestrelil súperovu bránu.

Žolík Čavrič

Druhý polčas sa začal podobne ako prvý, oba tímy sa chceli vyvarovať zbytočnej chyby. Až prišla 53. minúta.

tabuľka

1. Lille      4 2 2 0 5:2 8
2. SLOVAN     4 2 1 1 5:4 7
3. Klaksvík   4 1 1 2 4:4 4
4. Ľubľana    4 1 0 3 2:6 3

Hostia predviedli rýchlu akciu na jeden dotyk, na konci ktorej bol anglický futbalista Angel Gomes, ktorý prekonal Milana Borjana a poslal hostí do vedenia.

Slovan sa oklepal pomerne rýchlo a už o dve minúty na to po zákroku Samuela Umtitiho celý štadión burácal, pretože rozhodca najprv nariadil pokutový kop. Loptu si k bielemu bodu zobral Barseghjan, len musel čakať na pokyn arbitra.

Situáciu preskumával videosystém VAR a po dvoch minútach rozhodca penaltu zrušil. Ani to však hráčov trénera Vladimíra Weissa nepoložilo.

Famózny zákrok Borjana

Začali byť aktívni aj smerom dopredu. V 73. minúte mal gól na kopačke Dávid Strelec, v čistej šanci ho však brankár vychytal.

Belasí sa však zaslúženej odmeny napokon dočkali. V 80. minúte sa strelecky presadil zblízka po prihrávke Jaromíra Zmrhala striedajúci Aleksandar Čavrič, ktorý bol dovtedy na ihrisku len niečo vyše desať minút.

Po vyrovnaní však mohli domáci opäť inkasovať. Famóznym zákrokom však podržal svoj tím Milan Borjan, keď zlikvidoval hlavičku Ribeira.

Slovanu môže hroziť trest

V závere došlo aj na kontroverznú situáciu, keď rozhodca v nadstavenom čase neodpísal rohový kop, čo rozhnevalo domácich fanúšikov a kričali pokrik "UEFA mafia", za čo môže hroziť Slovanu trest, napríklad aj zavretím štadióna na niekoľko zápasov.

01 - Modified: 2024-03-17 18:48:13 - Feat.: - Title: Spartak Trnava vyhral v derby na pôde Slovana Bratislava o dva góly 02 - Modified: 2024-03-13 22:08:18 - Feat.: - Title: Podbrezová vyhrala na ihrisku Slovana a postúpila do semifinále 03 - Modified: 2024-03-02 19:31:34 - Feat.: - Title: Slovan ovládol veľké derby proti Trnave. O triumfe belasých rozhodol Weiss 04 - Modified: 2024-02-16 14:48:41 - Feat.: - Title: Rizikový zápas. Polícia dohliadne na duel medzi Slovanom a Sturm Graz, chystá viaceré opatrenia 05 - Modified: 2024-02-15 20:19:22 - Feat.: - Title: Rozdiel triedy. Slovan na rakúskeho vicemajstra nestačil, v Grazi prehral o tri góly
28. apríl 2024 23:32