Neymar. FOTO: Reuters

Neymar prekonal Pelého rekord, proti Bolívii strelil dva góly

09.09.2023, 07:54

Nový dočasný tréner Brazílie Fernando Diniz zaznamenal úspešnú premiéru v ostrom zápase.

Brazílsky futbalista Neymar pomohol v noci na sobotu dvomi gólmi k víťazstvu nad Bolíviou 5:1 a prispel tak k vydarenému vstupu národného tímu do juhoamerickej kvalifikácie MS 2026. Pripísal si 78. a 79. gól v reprezentačnom drese a stal sa sám najlepším strelcom "kanárikov".

Na čele historickej tabuľky sa odpútal od legendárneho Pelého. V zápase dvakrát skóroval aj jeho spoluhráč Rodrygo.

Brazílska superhviezda a méta hodná 400 miliónov eur. Neymar pokoril ďalší úchvatný rekord

Neymar pôvodne nemal ani nastúpiť. Útočník saudskoarabského Al-Hilalu deň predtým na tlačovej konferencii priznal, že ho stále sužuje zranený členok a necíti sa byť stopercentne zdravotne v poriadku. Napokon sa však dostal do základnej zostavy.

Pred stretnutím mal na konte 77 gólov v národnom drese - rovnako ako Pelé - a už v 17. minúte mal šancu velikána prekonať, nariadený pokutový kop však nepremenil. Jeho slabý pokus chytil brankár Guillermo Viscarra. O sedem minút neskôr však poslal domácich v Beleme do vedenia Rodrygo.

Po prestávke zvýraznil náskok prízemnou strelou Raphinha, následne pridal svoj druhý gól Rodrygo a po hodine hry sa dočkal aj Neymar. Po akcii Rodryga nekompromisne "upratal" loptu do siete a v 125. reprezentačnom vystúpení zaznamenal svoj 78. gól. Po ňom zdvihol ruky a poslal pohľad do neba. Victor Abrego síce znížil na 1:4 z pohľadu hostí, ale záverečné slovo mal v nadstavenom čase Neymar, 31-ročný útočník potvrdil rekordný zápis ešte jedným presným zásahom.

Snaživý výkon, frustrovaný Ronaldo i náznaky moderny od Calzonovho výberu. Čo ukázal duel proti Portugalsku?

Nový dočasný tréner Brazílie Fernando Diniz, ktorý po MS 2022 nahradil na poste Titeho, tak zaznamenal úspešnú premiéru v ostrom zápase. Uspel aj Uruguaj, ktorý s omladeným kádrom v Montevideu zdolal Čile 3:1. Dva góly domácich strelil stredopoliar Nicolas de la Cruz.

01 - Modified: 2024-04-27 08:51:46 - Feat.: - Title: Liverpool sa dohodol s trénerom Slotom, na lavičke nahradí Kloppa 02 - Modified: 2024-04-26 17:36:54 - Feat.: - Title: Pri požiari opusteného hotela v Brazílii zahynulo najmenej desať ľudí 03 - Modified: 2024-04-27 07:00:00 - Feat.: - Title: Ukradnutý rádioaktívny materiál z opustenej nemocnice zamoril celé mesto. Medzi mŕtvymi bolo aj šesťročné dieťa 04 - Modified: 2024-04-22 05:02:31 - Feat.: - Title: Brazílsky exprezident Bolsonaro podporil Elona Muska a žiadal ochranu slobody prejavu 05 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“
29. apríl 2024 21:37