Hokejista Arizony Coyotes Clayton Keller (uprostred) sa teší po strelení gólu v zápase zámorskej hokejovej NHL Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights v Tempe v nedeľu 22. januára 2023. FOTO: TASR/AP

Keller hetrikom prispel k triumfu Arizony nad Vegas. Z víťazstva sa tešili aj v New Jersey Devils

23.01.2023, 06:40

O víťazstve New Jersey rozhodol v 63. minúte v presilovke obranca Dougie Hamilton, ktorý mal aj asistenciu pri prvom zásahu domácich z hokejky Jacka Hughesa. Jediný gól Pittsburghu zaznamenal Sidney Crosby. Tomáš Tatar nebodoval v treťom stretnutí po sebe.

Hokejisti Bostonu Bruins potvrdili pozíciu najlepšieho tímu NHL, keď v nočnom zápase zdolali San Jose Sharks 4:0. Z víťazstva sa tešili aj hráči New Jersey Devils, ktorí v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom zdolali Pittsburgh 2:1 po predĺžení.

Druhý hetrik v sezóne dosiahol útočník Arizony Clayton Keller, keď pomohol k víťazstvu nad Vegas 4:1.

Nastúpil v druhej formácii, odohral 16:10 min a bol na ľade aj pri úvodnom góle "diablov." Okrem plusového bodu zaznamenal aj dve strely. Devils zvíťazili v šiestom z uplynulých siedmich zápasov.

Boston potvrdil pozíciu favorita proti San Jose a víťazstvom 4:0 si predĺžil úspešné série. Zvíťazil v piatom stretnutí po sebe a v jedenástom vzájomnom v sérii. Brankár Linus Ullmark vychytal v 30. zápase sezóny už 25. víťazstvo, pričom v klubovej histórii na to potreboval menej zápasov iba Tiny Thompson (29). Čisté konto sa mu však nezapočítalo, keďže v polovici tretej tretiny ho pre problémy s korčuľou na dve minúty vystriedal Jeremy Swayman.

Hokejisti Arizony dosiahli prvé víťazstvo v riadnom hracom čase v roku 2023. Čakali naň najdlhšie zo všetkých tímov. Na triumfe nad Vegas sa hetrikom podieľal Clayton Keller, ktorý zopakoval trojgólový zápis z decembrového zápasu s Philadelphiou.

Hráči Los Angeles zvíťazili na ľade Chicaga 2:1. Oba góly "kráľov" strelil útočník Jaret Anderson-Dolan a jeho tím zvíťazil prvýkrát po troch prehrách. Zároveň tým zastavil víťaznú sériu Chicaga na čísle tri.

Hokejisti Winnipegu viedli na ľade Philadelphie od 9. minúty už 3:0 a hoci o náskok prišli, napokon získali tri body. Zvíťazili 5:3 a bodovo sa vyrovnali najlepšiemu tímu Západnej konferencie Dallasu (obaja po 63). Dva góly "letcov" strelil útočník Kevin Hayes, ktorý nastúpil na svoj 600. zápas v kariére.

NHL - výsledky:

New Jersey - Pittsburgh 2:1 pp, Boston - San Jose 4:0, Chicago - Los Angeles 1:2, Philadelphia - Winnipeg 3:5, Arizona - Vegas 4:1

01 - Modified: 2023-01-20 06:15:46 - Feat.: 1 - Title: Washington s Fehérvárym v NHL "vynuloval" Arizonu, Tampa prehrala v Edmontone 02 - Modified: 2023-01-18 18:45:02 - Feat.: 1 - Title: Slafkovský bude Montrealu chýbať tri mesiace, dôvodom je zranenie 03 - Modified: 2023-01-17 14:21:45 - Feat.: 1 - Title: Lopušanová ako Messi. Zázrak zo Slovenska vyvolal ošiaľ, chce z toho vyťažiť aj žilinský klub
01 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 02 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
25. apríl 2024 12:44