Messi dosiahol futbalovú nesmrteľnosť. Argentínu doviedol k vysnívanému tretiemu titulu majstra sveta

18.12.2022, 18:53
18.12.2022, 23:32

V úchvatnom zápase sa zo zisku Svetového pohára FIFA napokon teší partia okolo kapitána Lionela Messiho. Argentína zdolala obhajcov titulu z Francúzska po penaltovom rozstrele.

Lionel Messi zažil jeden z najkrajších večerov vo svojej úchvatnej športovej kariére. Ikonický ľavák doviedol futbalovú reprezentáciu Argentíny k tretiemu titulu svetového šampióna.

Vo veľkolepom finále 22. majstrovstiev sveta vo futbale v katarskom Lusaile síce Juhoameričania viedli už 2:0, no zápas napokon dospel v riadnom hracom čase k remíze 2:2. A víťaza neprinieslo ani predĺženie. V extra čase síce Messi opäť priblížil Albicelestes k zlatému grálu, no Kylian Mbappé z pokutového kopu vyrovnal na 3:3.

Messi získal Zlatú loptu pre najlepšieho hráča turnaja. Prvýkrát v histórii ju niekto prevzal dvakrát

Úchvatný a dramatický duel tak musel rozhodnúť až penaltový rozstrel. V ňom mali pevnejšie nervy Messi a spol. a triumfovali pomerom 4:2. Lionel Messi tak, podobne ako Diego Maradona v roku 1986, doviedol svoju vlasť až na svetový futbalový trón.

Lionel Messi a Leandro Paredes oslavujú gól. FOTO: REUTERS

Pre futbalového fanúšika išlo o parádne futbalové divadlo, hoci 80 minút sa zdalo, že Argentína kráča pevným krokom za titulom. Potom však obhajcovia titulu predviedli neuveriteľné zmŕtvychvstanie a v rozpätí dvoch minút šokovali dovtedy dominantnú Argentínu. Oba góly Francúzov dala útočná hviezda Kylian Mbappé. Prvý z penalty, druhý tvrdou strelou k žrdi z voleja.

Les Bleus boli razom ako pokropení živou vodou, naopak Argentína sa spamätávala z tvrdého direktu.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 44% na dočítanie.
01 - Modified: 2022-12-17 18:28:18 - Feat.: 1 - Title: Chorváti získali na futbalovom šampionáte bronz, Maroko zdolali o gól 02 - Modified: 2022-12-18 11:22:37 - Feat.: 1 - Title: Stretnutie gigantov, Messiho posledné tango aj výplata z Kataru. Toto je päť zaujímavých faktov pred finále 03 - Modified: 2022-12-14 21:15:17 - Feat.: 1 - Title: Francúzi porazili nabudené Maroko a sú vo finále majstrovstiev sveta 04 - Modified: 2022-12-14 15:09:38 - Feat.: 1 - Title: Dvojica nerozlučných kamarátov stojí proti sebe. Hakimiho s Mbappém čaká „bratovražedný“ súboj o finále
01 - Modified: 2024-04-29 09:21:39 - Feat.: - Title: Čínsky prezident Si Ťin-pching sa chystá navštíviť Francúzsko, Srbsko a Maďarsko 02 - Modified: 2024-04-28 19:08:05 - Feat.: - Title: Šéf francúzskej diplomacie vyzýva posilniť spoluprácu v oblasti európskej obrany 03 - Modified: 2024-04-28 18:31:56 - Feat.: - Title: Paríž chce zriadiť špecializovanú prokuratúru pre boj s organizovaným zločinom, mení trestný zákon 04 - Modified: 2024-04-28 08:24:44 - Feat.: - Title: Francúzsko plánuje predstaviť návrhy na odvrátenie vojny medzi Hizballáhom a Izraelom 05 - Modified: 2024-04-27 19:38:59 - Feat.: - Title: Macron chce otvoriť diskusiu o európskej obrane. Ráta aj s jadrovými zbraňami
30. apríl 2024 04:16