Obranca Calgary Flames MacKenzie Weegar (52) a Christopher Tanev (8) blokujú útočníka Montrealu Canadiens Juraja Slafkovského (20). FOTO: Reuters/USA TODAY Sports/Candice Ward

Slafkovský v NHL prispel gólom k triumfu Montrealu v Calgary, Ružička asistoval

02.12.2022, 06:55

Montreal mal v Calgary raketový úvod. Sean Monahan vnikol do útočného pásma, Jacob Markström proti nemu vykorčuľoval, no odrazený puk sa dostal k Slafkovskému.

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský prispel v noci na piatok v NHL gólom k triumfu Montrealu na ľade Calgary 2:1. Už po trinástich sekundách otvoril skóre a pripísal si na konto štvrtý presný zásah v sezóne. Útočník Calgary Adam Ružička zaznamenal asistenciu. Strelecky sa presadil aj obranca Washingtonu Martin Fehérváry, Capitals viedli po druhej tretine na ľade Seattlu 2:1.

Montreal mal v Calgary raketový úvod. Sean Monahan vnikol do útočného pásma, Jacob Markström proti nemu vykorčuľoval, no odrazený puk sa dostal k Slafkovskému, ktorý ho nasmeroval do odkrytej bránky  V 39. minúte mohol slovenský krídelník zvýšiť na 2:0, trafil však žŕdku. V závere druhej tretiny sa Calgary podarilo vyrovnať zásluhou Eliasa Lindholma po akcii, ktorú začal Ružička. V 47. minúte však rozhodol o triumfe Canadiens v presilovke Cole Caufield. Slafkovský strávil na ľade 12:39 min a zaznamenal plusový bod rovnako ako Ružička, ktorý absolvoval 15:03 min.

image

Fehérváry strelil prvý gól v sezóne, trojica Slovákov nebodovala

Obranca Erik Černák sa podieľal asistenciou na víťazstve Tampy Bay vo Philadelphii 4:1. Slovenský zadák bol na ľade 17:09 min, do štatistík mu pribudol plusový bod. Dva góly hostí vsietil Nick Paul, kanonier Steven Stamkos dosiahol jubilejný 1000. bod v profilige. New Jersey v zostave s Tomášom Tatarom prehralo doma s Nashvillom 3:4 po predĺžení. Tatar odohral 14:11 min a mal mínusový bod.

výsledky NHL:

Calgary - Montreal 1:2 /Ružička 0+1 - Slafkovský 1+0/, Buffalo - Colorado 4:6, New Jersey - Nashville 3:4 pp, Philadelphia - Tampa Bay 1:4 /za hostí Černák 0+1/, Pittsburgh - Vegas 4:3, Minnesota - Edmonton 5:3, St. Louis - Carolina 4:5, Dallas - Anaheim 5:0, Seattle - Washington 1:2 po 2. tretine /za hostí Fehérváry 1+0/, Vancouver - Florida 1:4 po 2. tretine, Los Angeles - Arizona 1:3 v 2. tretine

01 - Modified: 2022-11-30 06:22:51 - Feat.: 1 - Title: Fehérváry strelil prvý gól v sezóne, trojica Slovákov nebodovala 02 - Modified: 2022-11-26 06:44:52 - Feat.: 1 - Title: Tatar strelil svoj piaty gól v tejto sezóne NHL. New Jersey ním pomohol k víťazstvu 03 - Modified: 2022-11-25 22:21:52 - Feat.: 1 - Title: Slafkovský nedohral po tvrdom hite, Montreal uspel v Chicagu po nájazdoch
01 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 02 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát 03 - Modified: 2024-04-16 06:00:21 - Feat.: - Title: Černák skóroval, no Tampa podľahla Buffalu. Islanders si zaistili miestenku v play off 04 - Modified: 2024-04-13 05:10:18 - Feat.: - Title: Hokejisti Vegas spečatili postup do play off NHL, Pospíšil prispel dvoma asistenciami k triumfu Flames 05 - Modified: 2024-04-10 13:06:24 - Feat.: - Title: Slafkovského súčasná forma je prísľub aj pre národný tím. Ukazuje, že má schopnosti byť líder, tvrdí Bartovič
18. apríl 2024 23:34