Slovenský hokejista v drese New Jersey Devils Tomáš Tatar (vpravo) a obranca New Yorku Rangers Adam Fox bojujú o puk v zápase zámorskej hokejovej NHL. FOTO: TASR/AP

Tatar prispel gólom a asistenciou k triumfu New Jersey nad Rangers

29.11.2022, 07:20

New Jersey nezachytilo úvod duelu a po 181 sekundách prehrávalo 0:2. K obratu zavelil Tatar, ktorý v 8. minúte bekhendom prekonal Igora Šesťorkina a znížil na 1:2.

Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v noci na utorok v zámorskej NHL gólom a asistenciou k triumfu New Jersey na ľade New Yorku Rangers 5:3. Na konto si pripísal dva plusové body. Hráči Tampy Bay v zostave s obrancom Erikom Černákom zvíťazili v Buffale 6:5 po predĺžení.

New Jersey nezachytilo úvod duelu a po 181 sekundách  prehrávalo 0:2. K obratu zavelil Tatar, ktorý v 8. minúte bekhendom prekonal Igora Šesťorkina a znížil na 1:2. Rus dostal v bránke prednosť pred Jaroslavom Halákom. Pre Tatara to bol šiesty presný zásah v sezóne. Po druhej tretine už viedli "diabli" 4:2. Ich víťazstvo spečatil v závere po prihrávke Tatara gólom do prázdnej bránky Jegor Šarangovič. Slovenský krídelník strávil na ľade 13:42 min. Na Šesťorkina vyslal dve strely a v zápase dostal dvojminútový trest za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

Anaheim prehral so Seattlom 4:5. V zostave chýbal Regenda

Tampa v Buffale v prvej tretine prišla o dvojgólový náskok. Sabres otočili na 3:2 a v 55. minúte viedli 5:3. Hosťia si však vynútili predĺženíe, v ktorom rozhodol o zisku dvoch bodov svojím druhým gólom kanonier Steven Stamkos. Černák absolvoval 18:39 min a do štatistík mu pribudol mínusový bod.

výsledky NHL:

New York Rangers - New Jersey 3:5 /za hostí Tatar 1+1/, Buffalo - Tampa BAy 5:6 pp, Columbus - Vegas 2:3 pp a sn, Detroit- Toronto 2:4, St. Louis - Dallas 1:4, Edmonton - Florida 3:3 v 3. tretine

01 - Modified: 2022-11-27 06:00:21 - Feat.: 1 - Title: Ružička strelil piaty gól v sezóne NHL, jeho tím však prehral v Caroline 02 - Modified: 2022-11-26 06:44:52 - Feat.: 1 - Title: Tatar strelil svoj piaty gól v tejto sezóne NHL. New Jersey ním pomohol k víťazstvu 03 - Modified: 2022-11-24 06:06:32 - Feat.: 1 - Title: Slafkovský bodoval. Prihrávkou prispel k víťazstvu Montrealu v Columbuse
01 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 02 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát 03 - Modified: 2024-04-16 06:00:21 - Feat.: - Title: Černák skóroval, no Tampa podľahla Buffalu. Islanders si zaistili miestenku v play off 04 - Modified: 2024-04-13 05:10:18 - Feat.: - Title: Hokejisti Vegas spečatili postup do play off NHL, Pospíšil prispel dvoma asistenciami k triumfu Flames 05 - Modified: 2024-04-10 13:06:24 - Feat.: - Title: Slafkovského súčasná forma je prísľub aj pre národný tím. Ukazuje, že má schopnosti byť líder, tvrdí Bartovič
19. apríl 2024 02:18