Križko nepostúpil do finále na 100 m znak

15.12.2007, 18:05

Slovenský reprezentant Ľuboš Križko nepostúpil do finále pretekov na 100 m znak na majstrovstvách Európy v plávaní v krátkom bazéne v maďarskom Debrecíne. V druhom sobotňajšom semifinále skončil 28-ročný odchovanec trenčianskeho plávania na 5. mieste, keď dohmatol v čase 52,93. Za osobným aj slovenským rekordom zaostal o 0,12 s. Križko obsadil celkovú 10. priečku a o jedno miesto tak vylepšil svoje umiestnenie v tejto disciplíne z minuloročného šampionátu v Helsinkách. Na postup do finálovej osmičky mu chýbalo 0,64 s. Križko sobotňajším semifinále na 100 m znak ukončil svoje účinkovanie na šampionáte v Debrecíne. Na polovičnej vzdialenosti skončil v piatok na 5. mieste.

17. jún 2024 05:25