Košice odstavili Irbeho

20.02.2007, 23:00

"Slovenská liga síce nepatrí medzi európsku špičku, ale má svoju kvalitu. Dúfam, že sa tu presadím," boli slová lotyšskej brankárskej hokejovej legendy Artursa Irbeho po príchode do Nitry. Lenže v klube pod Zoborom sa nepresadil a pred včerajším duelom v Košiciach dostal ultimátum od generálneho riaditeľa Dynamax Nitra Jána Plandoru: "V Košiciach bude chytať. Je to jeho posledná šanca. Ak zlyhá, už do brány nepôjde."

Koniec lotyšskej legendy
Irbe v Košiciach aj chytal. A vybuchol. Z 24 striel inkasoval po dvoch tretinách päť gólov a Nitrania prehrávali 1:5. Ak teda Plandora dodrží slovo, Irbe v Nitre skončil. Lotyšský gólman potvrdzoval svoje kvality iba v prvej tretine, keď z trinástich striel inkasoval len raz. V druhej časti však inkasoval už po štyroch minútach z hokejky Stanislava Grona. Potom v priebehu troch minút pustil ďalšie tri góly a jeho osud pod Zoborom by mal byť spečatený. Domáci napokon zdolali Nitru 6:3.

"Belasá" blamáž
Do poslednej chvíle o konečné druhé miesto budú súperiť Slovan so Zvolenom. "Belasí" však včera nepotvrdili slová generálneho manažéra Maroša Krajčiho, ktorý povedal, že hlavným cieľom je teraz ísť do play-off z druhého miesta. Slovanisti zlyhali pred domácim publikom, keď podľahli Liptovskému Mikulášu x:x. "Druhé miesto je momentálne naším hlavným cieľom. V semifinále by sme začínali doma a naši fanúšikovia sú pre nás siedmym hráčom. Vo štvrťfinále by som si želal skôr Poprad ako Nitru. Hráči od prvého zápasu vedia, o čo hrajú. Majú stanovené prémie za titul a finále play-off," povedal pre HN generálny manažér Slovana Maroš Krajči. Slovan v piatkovom poslednom kole základnej časti nastúpi v Martine.
Vo Zvolene mali podobné úvahy, cieľom je začínať prípadnú semifinálovú sériu na domácom ľade. "Naším cieľom je zabojovať o druhé miesto. Hráči majú vypísané prémie za prvé dve miesta, ktoré sú vyššie ako za ďalšie umiestnenia. Druhé miesto je pre nás zaujímavé hlavne z toho dôvodu, že v prípadnom semifinále by sme začínali na domácom ľade," uviedol generálny manažér Zvolena Peter Ševela. Zvolenčanov čaká v piatok víťaz základnej časti Košice.

Skvelý finiš
V Skalici zažili včera hokejový sviatok. V poslednom domácom vystúpení proti Martinu Záhoráci definitívne rozhodli o poslednom postupujúcom do play-off. Skaličania mali skvelý záver sezóny, keď sa definitívne odpútali od oslabenej Žiliny a využili kolísavé výkony Liptovského Mikuláša, ktorý mal ešte teoretickú šancu dostať sa do play-off. Vo štvrťfinále sa tak stretnú s lídrom základnej časti Košicami.