Briere udržal Buffalo v hre

01.06.2006, 00:00

Meno druhého finalistu Stanleyho pohára a víťaza Východnej konferencie NHL určí až siedmy zápas. Rozhodli o tom hokejisti Buffala, keď v šiestom stretnutí série zdolali Carolinu 2:1 po predĺžení a úspešne tak odvrátili mečbal Hurricanes.
Zápas opäť preukázal vyrovnanosť série medzi druhým a štvrtým tímom Východu po základnej časti, už po piatykrát určil víťaza rozdiel jediného gólu. Na dorážku Dumonta ešte dokázal štyri minúty pred koncom tretieho dejstva odpovedať skúsený obranca hostí Hedican, no v nadstavenom čase vylúčenie Weighta potrestal na radosť domácich fanúšikov produktívny center "šablí" Daniel Briere. "Videl som, ako sa rozsvietilo svetlo a ako fanúšikovia vyskočili zo sedadiel. Od modrej čiary som nemal veľmi dobrý výhľad. Bol to fantastický pocit," radoval sa šťastný autor rozhodujúceho zásahu. Ťahúň ofenzívy "hurikánov" a prvý muž kanadského bodovania v play-off Eric Staal vyšiel po pätnástich zápasoch tentoraz naprázdno. Rekord legendárneho Bryana Trottiera, ktorý v roku 1981 bodoval vo vyraďovacích bojoch v devätnástich stretnutiach za sebou, zostáva naďalej nedosiahnuteľný. Tímy si opäť zmerajú sily v noci na piatok, tentoraz už v poslednom a rozhodujúcom dueli série na ľade v Raleigh. Úspešnejšieho čaká v boji o Stanley Cup víťaz Západnej konferencie Edmonton.

187. HANDZUŠ (Philadelphia) 6 0 2 2

Najlepší strelci: 1. Marleau (San Jose), Pisani (Edmonton), Lupul (Anaheim) a Drury (Buffalo) po 9 gólov, 5. Brind'Amour (Carolina) a Briere (Buffalo) po 8.

05. júl 2024 15:18