Prvý šok -- Česi prehrali so Švajčiarskom

16.02.2006, 23:00

Prvé veľké prekvapenie sa včera zrodilo na olympijskom hokejovom turnaji v Turíne, keď úradujúci majstri sveta z Česka nečakane prehrali so Švajčiarskom 2:3. Prekvapujúci výsledok sa začal rodiť v 6. min, keď skóre otvoril Ziegler. Česi vyrovnali zásluhou Jágra, ale o niekoľko minút opäť inkasovali, vo vlastnom oslabení sa presadil Paterlini -- 1:2. Zverencom trénera Aloisa Hadamczika sa podarilo vyrovnať aj druhýkrát. Efektnú akciu a prihrávku Hemského spoza bránky v úvode tretej tretiny zakončil obranca Židlický. V 47. min však strelil v presilovke víťazný gól Streit. Česi mali jasnú prevahu, svojho súpera prestrieľali v pomere 42:19, ale v bránke Švajčiarov sa prezentoval výborným výkonom gólman David Aebischer. Brankár tímu NHL Colorado Avalanche zaznamenal 40 úspešných zásahov. V bránke Česka chytal Tomáš Vokoun, ktorý v prvom stretnutí nahradil zraneného Dominika Haška. Hrdina z Nagana by sa však v priebehu šampionátu mal do bránky vrátiť, jeho natiahnutý stehenný sval potrebuje iba pár dní oddychu.

21. september 2024 12:52