Prezidentka Zuzana Čaputová. FOTO: TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Čaputová oznámi ďalší postup po štvrtkovom stretnutí s Hegerom a Lengvarským

01.03.2023, 15:26
Autor:
TASRTASR

Hlava štátu ozrejmila, že s Eduardom Hegerom je v posledných týždňoch v intenzívnom kontakte v témach, ktoré považuje za kľúčové.

Prezidentka Zuzana Čaputová oznámi ďalší postup v súvislosti s vedením rezortu zdravotníctva po štvrtkovom stretnutí s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) a dočasne povereným ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským (nominant OĽANO).

image

Lengvarský je pripravený skončiť vo funkcii, už to oznámil Hegerovi. Zajtra sa stretáva s Čaputovou

Uviedla to v reakcii na vyjadrenie Lengvarského, že je pripravený podať žiadosť o ukončenie poverenia viesť rezort.

Hlava štátu ozrejmila, že s Hegerom je v posledných týždňoch v intenzívnom kontakte v témach, ktoré považuje za kľúčové.

"Jednou z nich je, samozrejme, naplnenie míľnikov z plánu obnovy. Vnímam, samozrejme, isté výzvy v tejto oblasti, najmä pokiaľ ide o budovanie alebo projektovanie nemocnice Rázsochy. Požiadala som ešte pred niekoľkými dňami premiéra, aby k tejto veci pristúpil s veľkou pozornosťou, aby nedošlo k zlyhaniu v tejto oblasti," povedala.

Heger by mal podľa jej slov na štvrtkovom stretnutí predstaviť návrh riešení v súvislosti s Rázsochami. "Zároveň som dohodnutá aj s ministrom Lengvarským, s ktorým som bola v telefonickom kontakte, že zajtra ho prijmem na rokovanie a potom oznámim svoj ďalší postup," uviedla prezidentka. Pripomenula, že vedením rezortu môže poveriť iba existujúceho člena vlády.

Lengvarský po stredajšom rokovaní vlády vyhlásil, že je pripravený podať žiadosť o ukončenie poverenia viesť rezort zdravotníctva. Bližšie informácie podľa vlastných slov poskytne po návšteve hlavy štátu.

01 - Modified: 2023-06-05 11:30:02 - Feat.: - Title: Jablko a Demokrati sa spájajú do volieb, ohlásil Heger. Nicholsonová bude na chvoste kandidátky 02 - Modified: 2023-06-03 12:44:09 - Feat.: - Title: Prezidentka zaslala po zrážke vlakov sústrastný telegram indickej hlave štátu 03 - Modified: 2023-06-03 10:50:44 - Feat.: - Title: Pokračovanie slovenskej podpory Ukrajine je v ohrození, varovala Čaputová. Slovensko čelí ruskej propagande 04 - Modified: 2023-06-02 16:21:12 - Feat.: - Title: Prezidentka súhlasí s úpravou nároku na vdovský výsluhový dôchodok 05 - Modified: 2023-06-02 13:01:23 - Feat.: - Title: Heger: Výstavba Rázsoch z plánu obnovy bola dobrým plánom. Ale nie každý plán sa podarí
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
06. jún 2023 01:23