TASR/Pavol Zachar
StoryEditor

Neraz sa ukázalo, že naši poslanci sú najdôležitejší v koalícii, uviedla Remišová na sneme Za ľudí

30.04.2022, 08:27
Autor:
TASRTASR
Snem sa začal minútou ticha za obete ruskej agresie na Ukrajine.

Strana Za ľudí je síce najmenšia koaličná strana, no nevypovedá to nič o jej reálnej sile, vyhlásila na sobotňajšom programovom sneme predsedníčka strany Veronika Remišová. Snem sa začal minútou ticha za obete ruskej agresie na Ukrajine.

Premiér Eduard Heger (OĽANO), ktorý sa snemu zúčastnil ako hosť, vyhlásil, že v strane Za ľudí vidí spojencov. "V kľúčových veciach ste na správnej strane dejín," odkázal strane.

"Neraz sa ukázalo, že poslanci strany Za ľudí sú štyria najdôležitejší poslanci vládnej koalície. Vďaka našim hlasom prešli v parlamente dôležité reformy a zákony, a to vo chvíľach, keď jeden alebo druhý koaličný partner odmietol hlasovať za dôležité zmeny,“ povedala Remišová.

Hlasovali pre reformy

Ako poukázala, vďaka hlasom poslancov Za ľudí prešla napríklad reforma nemocníc, národných parkov či obranná dohoda s USA.

"Som hrdá, že nemáme žiadne korupčné kauzy, žiadne špinavé peniaze získané vlastnou hlavou," skonštatovala Remišová s tým, že o to, to majú v politike ťažšie. Vyzdvihla, že strana Za ľudí nehlasovala za zvolenie generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Spomedzi výsledkov spomenula napríklad podporu rodinnej infraštruktúry, zamedzenie nelegálnych aktivít pri IT projektoch i zjednodušovanie prístupu k službám štátu.

Pomoc ľuďom podľa Remišovej spája úsilie v rámci strany i koalície. Spomenula tiež opatrenia v oblasti rodinnej politiky či na podporu fungujúceho štátu, ktoré sa podarilo presadiť.

Heger: To najťažšie je za nami

Heger spomenul vo svojom prejave krízy, ktoré musela vláda za dva roky zvládnuť. Myslí si však, že to najťažšie majú za sebou.

"Zvládneme to, nie z hľadiska vonkajších okolností, ale z hľadiska vnútorného nastavenia. Pretože ak zvládneme vnútorné nastavenie vlastných strán, klubov a koalície, tak potom unesieme aj nápor zvonku," skonštatoval.

Premiér verí, že vláda presvedčí občanov Slovenska, že demokracia je to najlepšie, čo sa im mohlo stať. Je podľa neho potrebné uvedomiť si, že Slovensko je odkázané na spoluprácu všetkých spojencov moderného a úspešného Slovenska.

"Musíme ostať v spolupráci a naša spolupráca musí rásť, musíme odmietnuť posudzovanie, odsudzovanie, ponižovanie, povyšovanie," podotkol Heger.

Témou snemu boli taktiež nominácie kandidátov do jesenných komunálnych volieb, prijatie uznesenia o postupe vo voľbách, schválenie programu strany pre jednotlivé kraje či voľba členov straníckych orgánov.

Odhlasovanie kandidátov

Snem strany Za ľudí nominoval do nadchádzajúcich komunálnych volieb kandidatúru Dušana Veliča za predsedu Bratislavského samosprávneho kraja a kandidatúru primátorov šiestich miest.

Delegáti zároveň na sneme odmietli podporu kandidátov a spoluprácu vo voľbách so Smerom-SD, Hlasom-SD, Republikou, ĽSNS, SNS a Komunistickou stranou, informovala Veronika Remišová s tým, že viac ako 50 členov bude kandidovať za krajských a obecných poslancov.

Milan Lesňák by mal kandidovať za primátora Košíc, Miriam Šutekovú nominovali delegáti za kandidátku na primátorku Žiliny, Vieru Leščákovú za primátorku Prešova, Alexandru Pivkovú za primátorku Lučenca.

Jaroslav Bagačka by mohol kandidovať za primátora Rimavskej Soboty a Jaroslav Ubert za primátora Žarnovice. Slovensko podľa Remišovej potrebuje zodpovedných politikov.

"Každá z nominácií má svoje špecifiká. Východ je pre nás dôležitý," poznamenala Remišová. Doplnila, že ide o kvalitných kandidátov a každý z nich má za sebou úspešný príbeh a poctivo a dobre odvedenú prácu.

Remišová potvrdila, že sa bude o spolupráci a podpore kandidátov Za ľudí rozprávať s koaličnými partnermi. "Nie všetky koalície majú zmysel," poznamenala.

Velič podľa vlastných slov podporu na kandidatúru prijíma. Juraja Drobu ako silného kandidáta na predsedu BSK za stranu SaS nespochybňuje. Diskusie o spolupráci s inými stranami podľa neho prebiehajú.

V Bratislavskom kraji by sa chcel zamerať na životné prostredie, konkrétne na záchranu Žitného ostrova. Spomenul aj zlepšenie dopravy, odstavné parkoviská či vzdelávanie.

01 - Modified: 2022-04-04 08:00:07 - Feat.: 0 - Title: Remišová: Sulíka už chvália aj Rusi, jeho vyjadrenia idú proti záujmom Slovenska 02 - Modified: 2022-04-10 14:17:42 - Feat.: 0 - Title: Remišová trucuje a opäť blokuje koalíciu. Ohrozené je preto aj fungovanie dôležitej inštitúcie 03 - Modified: 2022-04-22 15:42:23 - Feat.: 0 - Title: Slovensko vlani zanedbalo investície. Remišová mlčí, u Matoviča ukazujú na dve ministerstvá
01 - Modified: 2023-10-01 17:22:35 - Feat.: - Title: Prečo sa volebný boj bývalej koalície skončil jej debaklom? 02 - Modified: 2023-09-20 08:44:50 - Feat.: - Title: Šeliga: Fico straší migrantmi, po voľbách sa táto téma skončí 03 - Modified: 2023-09-18 12:27:16 - Feat.: - Title: Pellegriniho Hlas žiada Remišovú vysvetliť financovanie domu, tá podáva trestné oznámenie 04 - Modified: 2023-09-15 16:43:00 - Feat.: - Title: Duel: Sú tu 50. roky, za názor sa trestá, tvrdí Kurilovská. To je váš naratív, že ste obeť, tvrdí Šeliga 05 - Modified: 2023-08-22 09:14:41 - Feat.: - Title: Šeliga po neotvorení schôdze: Smer chce vstupovať do vyšetrovaní a zrušiť špeciálnu prokuratúru
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
02. október 2023 02:45