Julie Smith a Courtney TracyDr. Julie, Dr. Courtney Tracy/Instagram
StoryEditor

Terapeuti pomáhajú aj na TikToku. My ti prinášame zoznam tých najlepších, ktorých sa oplatí sledovať

Nikola Michalkova24.10.2023., 08:00h

Terapeuti začínajú pôsobiť aj na TikToku, aby rozšírili povedomie o mentálnom zdraví. Týchto sa oplatí sledovať.

Lajkuj Brainee.sk na

Shani Tran

Terapeutka s bakalárskym titulom zo psychológie a magisterským titulom z pedagogickej psychológie. Okrem toho založila služby v oblasti duševného zdravia „The Shani Project“. Pod týmto menom vystupuje aj na TikToku, kde má viac ako 500 tisíc sledovateľov. 

@theshaniproject #ad Facts, seek support, delay judgment & helpful distractions. The key to not jumping to conclusions. Follow for more tips! @truthorange #worldmentalhealthday #itstoxictherapy #nonic #quitnic #truthpartner ♬ original sound - theshaniproject

Na jej platforme nájdeš videá zameriavajúce sa na zvyšovanie povedomia o problémoch duševného zdravia a dáva tipy aj iným terapeutom. Na svojom profile má tiež uvedené, že „TikTok nie je terapia.“

Micheline Maalouf

Vo svojom životopise na webovej stránke uvádza, že je neurodivergentná arabsko-americká licencovaná poradkyňa a tvorkyňa v oblasti duševného zdravia.

@micheline.maalouf Showing up for soemone doesn’t require the right words or fix. Helping someone that’s struggling can be done by simply allowing them to feel and let it out while you hold space. Don’t worry about stopping their pain. Let them have their pain in your presence and see what happens #therapy #anxiety #panic #cptsd ♬ Lights Are On - Tom Rosenthal

Na svojom TikToku má viac ako milión sledujúcich a využíva ho na zverejňovanie obsahu o tom, ako si nastaviť hranice, ako sa vyrovnať s ADHD a dotieravými myšlienkami. Taktiež sa zameriava aj na to, ako identifikovať a zvládnuť traumu. 

Nadia Addesi

Je registrovaná sociálna pracovníčka a terapeutka, ktorá pomáha klientom pochopiť a zvládnuť svoje emócie. Zameriava sa tiež na pomoc s reguláciou nervového systému.

@nadiaaddesi If you are in a relationship where one partner wants to talk things out immediately, and the other person needs space to have a productive conversation later on, you are not alone. Many couples experience this, because our communication styles differ based on who we are. This can be a really challenging compromise, and in some cases results in either partner putting their needs aside to resolve the conflict, which unfortunately can lead to resentment and built up pain. It’s a challenging cycle because the person trying to communicate in the moment, feels abandoned and alone. The person who needs space feels overwhelmed and controlled. It’s a cycle that doesn’t get resolved right away, and one that requires work. One of my favourite tips I heard for people in relationships with someone they love is “always assume positive intent.” When you partner needs space, it’s because they want to calm down and have a productive conversation with you that leads to a resolution. When your partner wants to talk about it in the moment, it’s because they don’t enjoy the conflict and want to move on with you together. Both positive intentions, just communicated in different ways. So, now what? 1. understand you partners reaction on a deeper level to build empathy. Maybe the person who needs space grew up in an environment where they got in trouble for having strong emotions, and they’re worried about expressing those in front of you. Maybe the person who needs to talk right now grew up with parents who would never communicate and had a relationship full of resentment. Talk it out! 2. Have conversations about conflict communication styles before an actual conflict. For example. “Just because I need space doesn’t mean I’m abandoning you, I still love you and that’s the reason I take the space” then remind your partner of this in the argument 3. Compromise- this one is hard, but one of the only ways to end this cycle. What does space look like? What does talking about it now look like? Is there a middle ground. Can one partner go for a 15 minute walk and when they come back be ready to talk? Ib: @Amelia Perri,RP -Therapy Heals ♬ Stories 2 - Danilo Stankovic

Na TikToku ju sleduje viac ako dva milióny ľudí a obsahom sa snaží ľuďom pomôcť s tým, ako identifikovať príznaky úzkosti a depresie, ako sa vyrovnať s nízkym sebavedomím a osamelosťou, ale tiež zdieľa tipy na zvýšenie sebaúcty.

Sarah Ahmed

Je psychoterapeutka a má magisterský titul v oblasti poradenstva. Pracuje s ľuďmi, ktorí bojujú s traumou, depresiou, úzkosťou alebo všeobecnými životnými stresormi. Vedie tiež platformu s názvom Leena, ktorá sa zameriava na duševné zdravie BIPOC. 

@the.poc.therapist #relationship#datingadvice#ghosting#datingstorytime#datingtips#datinglife#heartbroken#brokenheart#breakups#breakup#glowuptips ♬ original sound - Sarah Ahmed

Na TikToku vystupuje pod menom the.poc.theraphist a má viac ako 160 tisíc sledovateľov. Zameriava sa najmä na zvládanie žiarlivosti a na konflikty vo vzťahoch. 

Matthias J Barker

Terapeut pôsobí v Spokane, vo Washingtone, a má magisterský titul v oblasti duševného zdravia. Ponúka tiež súkromné virtuálne terapeutické sedenia, organizuje kurzy či workshopy, ktoré pomáhajú ľuďom vyliečiť svoju traumu, ako zvládnuť úzkosti a nastaviť si hranice.

@matthiasjbarker Did you know that CPR only works 5% of the time? But every paramedic is trained to attempt CPR when it‘s relevant… but why? Because you never know who the 5% is until you try, there‘s only one way to find out. The same applies to loneliness or other wounds we carry, but instead of the odds being stacked against us, they stand with us. The vast majority of the time you can greatly relieve a sense of paralyzing loneliness or other dysfunction with a change in perspective, sensation, or experience. Learning to love being with yourself actually does help for a lot of people. But how do you know if that’s you? Well, it‘s the thing with CPR, you‘ve got to try and keep trying, because with emotional wounds, a lot of people recover, not just 5%. I first learned this analogy from the great #davidkessler ♬ original sound - Matthias

Na TikToku má viac ako dva milióny sledujúcich. Pridáva obsah, ktorý radí, ako zvládnuť náročné vzťahy s rodičmi, ako riešiť konflikty a kritiku vo vzťahoch. Taktiež ale radí, ako začať podnikať kroky, ktoré sú potrebné na uzdravenie sa z traumy. 

@hedepy.sk Aj takto môže vyzerať stres 🥲 Ak niečo podobné zažívate, poraďte sa s jedným z našich terapeutov na HEDEPY ✨ #hedepy_sk #preteba #terapeut #terapia #stres ♬ Arcade - Duncan Laurence

Hedepy 

Aj slovenská scéna má profil na TikToku, ktorý propaguje službu Hedepy. Ide o online poradňu, ktorá spája vyškolených psychológov. Na TikToku sa zameriavajú na rôzne situácie, napríklad ako môže vyzerať stres, ale aj na vzťah s jedlom, rodičmi, ale tiež sa snažia ľuďom dať najavo, aby požiadali o pomoc, keď to potrebujú. 

menuLevel = 2, menuRoute = notsorry/news, menuAlias = news, menuRouteLevel0 = notsorry, homepage = false
03. jún 2024 03:50