Poradňa: Aktuálne legislatívne zmeny v informačnej a kybernetickej bezpečnosti V lete nadobúdajú účinnosť dve legislatívne zmeny v oblasti informačnej a kybernetickej bezpečnosti. Ktoré sú to a koho sa týkajú?
Prichádza nová bezpečnostná smernica. Tu je príprava na päť krokov Máte nad päťdesiat zamestnancov a celkový ročný obrat vyše desať miliónov eur? Mali by ste spozornieť, lebo smernica NIS2 to berie do úvahy!
Kde nás to môže zabolieť a kde sa treba ohliadnuť po riešení S prichádzajúcimi novými reguláciami alebo smernicami sa objavujú aj nie celkom správne a pravdivé informácie. Už teraz kolujú aj extrémne očakávania, aj mylné interpretácie. Pozrime sa na to.
Už vás strašili pokutami a sankciami? Ešte ste nepočuli o blížiacej sa apokalypse v kyberbezpečnosti? Čo všetko budete musieť vo firme alebo organizácii urobiť a aké to je ťažké?
Regulácia umelej inteligencie? Je nevyhnutná aj nebezpečná V top desiatke najdôležitejších kyberbezpečnostých trendov tejto dekády figuruje aj zneužitie umelej inteligencie. Európska agentúra pre kybernetickú bezpečnosť ENISA v aktuálnej štúdii upozorňuje najmä na vytváranie sofistikovaných dezinformačných kampaní s použitím nástrojov umelej inteligencie. S umelou ...
PORADŇA: Pomôže nám umelá inteligencia? Aj keď sme iba malá či stredná firma, ako nám môže pomôcť umelá inteligencia zlepšiť kyberbezpečnosť?
Už dnes sme videli budúcnosť Východoeurópska letná škola strojového učenia v Košiciach bola udalosťou svetového významu v oblasti umelej inteligencie.
Útok, obrana, vylepšenie a zas znova Uplatnenie umelej inteligencie aj bezpečnostní profesionáli prirovnávajú k Pandorinej skrinke, ktorá sa už nedá zavrieť, alebo ku kambrickej zmene, ktorá navždy zmení svet. Pardon, už ho zmenila.
Váš IT tím potrebuje nástroje. Stále totiž opravuje zraniteľnosti Bratislava – Rastúci záujem o prácu na diaľku a čoraz častejšie využívanie cloudových služieb prispeli k nevídanému rozmachu hrozieb, ktoré zneužívajú zraniteľnosti.
Našli v sebe nevídaný talent Chýbajú nám tisícky profesionálov. Ak však ľudí nadchnete, dokážu v sebe objaviť nečakaný talent. Preto kyberbezpečnosť ukazuje, že je aj kreatívna a inšpiratívna.
Dá sa preniesť zodpovednosť? Je možné outsourcovať zodpovednosť za kybernetickú bezpečnosť? Vo firme nemáme zamestnanca, ktorý by mal vzdelanie alebo kurz v kyberbezpečnosti, a keďže sme menšia firma, outsourcing by bol pre nás výhodný.
Malé a stredné firmy to nemajú ľahké Dali ste si niekedy otázku, prečo by ste sa mali zaoberať vo firme kyberbezpečnosťou? Obávate sa pokút, finančných škôd alebo straty dobrého mena? Alebo všetkého? Alebo ničoho?
Pozrite si výzvy na financovanie kyberbezpečnostných projektov! Európska komisia otvorila ďalšie výzvy na financovanie kyberbezpečnostných projektov.
Prečo vaša firma potrebuje pravidlá používania ChatGPT a čo by mali obsahovať? Prudko stúpajúca popularita ChatGPT a podobných aplikácií využívajúcich veľké jazykové modely so sebou priniesla aj ich prienik do podnikového prostredia.
Je nevyhnutné, aby Slovensko začalo hneď investovať do industriálnej bezpečnosti V oblasti kybernetickej bezpečnosti sa na účinné zabezpečenie organizácií často využíva koncept korunných klenotov.
Tridsať miliárd terčov na útok? Treba sa pripravovať už teraz Bratislava – Podľa odhadov spoločnosti Statista bude do roku 2030 vo svete takmer 30 miliárd IoT zariadení. Kamery, snímače, vysávače aj interaktívne hračky zlepšujú život, ale prinášajú so sebou nové riziká a hrozby.
Zdvorilé mlčanie? To bezpečnosť vo výrobných linkách nezlepší Prevádzkové technológie predstavovali izolované ostrovčeky infraštruktúry. Priemyselná revolúcia 4.0 ich však digitalizovala a vytiahla „na svetlo“. Už ich vidia aj kyberzločinci a špionáž.
Idete do cloudu? A je to bezpečné? Kyberbezpečnostné incidenty sú si podobné, či už sú v cloude, alebo v susednej miestnosti. A rastie to. Aj incidenty, aj cloud.
Cloudové aplikácie nám uľahčujú život, no treba ich chrániť Všetko, čo sa vo svete technológií teší popularite, totiž láka aj kybernetických útočníkov.
Kým sa tam vyberiete. Ako posúdiť bezpečnosť cloudu Cloud tu je a ostane tu s nami veľmi dlho, to je, verím, v roku 2023 jasné. Mnohé produkty dokonca majú len cloudovú podobu a tento trend bude len rásť.
Ako sa dá brániť proti spamom a podvodným mailom? Na emailové kontá zamestnancov začalo v poslednom období chodiť množstvo spamov a podvodných mailov. Dá sa proti tomu brániť ešte o čosi lepšie?
Kedy opakovať audit kybernetickej bezpečnosti? Termín auditu súvisí s tým, či ste robili významné zmeny v parametroch, sieťach a informačných systémoch vašej základnej služby.
Nepodceňujte to. Brutálne útoky už vedia robiť aj chlapci od susedov DDoS útoky sú ako online bombardovanie. V jednej chvíli príde toľko požiadaviek, že sieť alebo služba „kľakne“. Proste nie je dostupná.
Aj v tomto prípade platí, že ak viete, čo sa deje, ste o krok vpred V kybernetickom svete číha množstvo nástrah. Útoky sú čoraz sofistikovanejšie, útočníci sebavedomejší a pripravení vymýšľať nové metódy.
DDoS útoky? Veľa sa už o nich napísalo, ale ešte stále je to málo Hackerská skupina Anonymous používa DDoS útoky ako nástroj, pomocou ktorého si vynucuje svoje politické ciele. Aj skupina, aj útoky si získavajú mediálnu pozornosť.