Basketbal: Ružomberok postúpil do osemfinále Pohára FIBA

16.12.2005, 07:33

Basketbalistky slovenského vicemajstra MBK Ružomberok sa prebojovali do osemfinále Európskeho pohára FIBA. Zverenky trénera Mariána Svobodu zvíťazili v odvetnom zápase šestnásťfinále na domácej palubovke nad francúzskym družstvom Stade Clermontois Auvergne Basket (SCAB 63) rozdielom 16 bodov 93:77, na súperovej pôde uhrali prijateľnú prehru 66:67.
V úvodnom polčase domácej odvety museli Ružomberčanky doťahovať sedembodové manko a do kabín odchádzali s tesným vedením 47:46. V druhom dejstve si však Liptáčky vďaka zlepšenej streľbe i dôraznej obrane vytvorili rozhodujúci náskok a zabezpečili si postup medzi elitnú šestnástku druhej najprestížnejšej európskej basketbalovej súťaže. Strelecky vyniklo trio Belanská, Borecká, Uhrová.

šesťnásťfinále EP FIBA, odvetný zápas:
MBK Ružomberok - SCAB 63 93:77 (47:46)
Prvý zápas: 66:67, Ružomberok postúpil do osemfinále.
Zostava a body: Belanská 19, Borecká 18, Uhrová 17, Butlerová 11, Furková 4 (Borukovová 9, Barényiová 5, Ivančevičová 4, Ivanová 2) - najviac bodov: Štampaliová 22, Salagnacová 21, TH: 8/7 - 23/16, fauly: 17:11, trojky: 10:5, rozhodovali: Bamica (Rum.) a Trawicki (Poľ.) 1400 divákov.
V prvom polčase francúzske družstvo predvádzalo veľmi peknú kombinačnú hru. Vďaka nej bolo aj častejšie vo vedení, najvyšší rozdiel v prospech Stade Clermontois svietil na tabuli v 12. min - 27:34. Ružomberok zapol na vyššie obrátky, pridal v obrane a v 27. min získal 13-bodový náskok 64:51. Ten sa napokon ukázal ako rozhodujúci. Najvyšší rozdiel v prospech MBK bol v 35. min - 88:65.
Marián Svoboda, tréner Ružomberka: "Bol to výborný basketbal, výsledok vôbec nezodpovedá sile súpera. V prvom polčase malo francúzske družstvo vysokú percentuálnu úspešnosť streľby. V druhom polčase sme sa zlepšili v obrane a z toho vyplývalo aj skvalitnenie útoku. S pribúdajúcimi minútami som mal dojem, že súperovi odchádzajú sily."
Pascal Delaliaux, tréner Stade Clermontois:" Rozhodlo sa v druhom polčase. Kým do prestávky sme hrali veľmi dobre, v druhej polovici zápasu sme mali problém ubrániť súperove hráčky vonku a potom prišla i ružomberská prevaha pod košom. Bol to súper, ktorý sa veľmi ťažko bráni. My hráme v pohári prvú sezónu a tak pre nás je to aj zbieranie cenných skúseností."

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
28. september 2024 16:37