Slavii se vstup do jara podařil

19.02.2006, 16:49
iHNediHNedčtkčtk

Po výhře nad Palermem v Poháru UEFA vstoupili fotbalisté Slavie Praha úspěšně i do jarních ligových bojů. V Jablonci zvítězili 2:0 brankami Fořta a Pitáka. Slavia se tak minimálně do pondělí, kdy Teplice hrají s Příbramí, posunula v tabulce na druhé místo.

Trenér Pražanů Karel Jarolím musel oproti čtvrtečnímu zápasu s Palermem oželet start dvou hráčů. Lukáš Jarolím má z Poháru UEFA nakopnutý sval, Hrdlička zlomený malíček na ruce. Jen mezi náhradníky začal útočník Vlček, naopak Vorel si místo v brance udržel, přestože Kozáčik v lize chytat může.

Diváci byli smutní již v sedmé minutě. Fořt se po přihrávce od Kalivody sice s míčem trochu zamotal, přesto nakonec obešel i brankáře Špita a doklopýtal do opuštěné branky.

Na překvapivě dobrém trávníku předváděla obě mužstva rychlý a zajímavý fotbal. Domácí se snažili překonat hostující obranu hlavně centrovanými míči, ale ty s přehledem sbíral ve vzduchu jistý brankář Vorel. Aktivní byl tradičně Weber na levé straně zálohy a po jednom jeho přízemním centru musel Vorel řešit ošemetnou situaci před nabíhajícím Smíškem.

Pražané hráli více kombinačně a jejich akce znamenaly pro jabloneckou obranu trvalé nebezpečí. Nejblíže druhému gólu byl Holeňák po přiklepnutí Fořta, ale domácí gólman Špit mu včasným vyběhnutím sebral míč z nohy. V další nebezpečné situaci "vypomohl" domácím Fořt, který se postavil nechtěně do střely Pitáka.

Po změně stran promarnil rýsující se možnost domácích Klapka. Spolu s Barankem šli na jediného obránce hostí, ale jeho přihrávka byla tak nepřesná, že skončila až za postranní čarou. Velkou šanci měl na druhé straně Piták, když po prodloužení od Fořta pálil pohotově z otočky, ale Špit byl připraven.

Domácí se snažili alespoň vyrovnat, ale obrana hostů dirigovaná bývalým hráčem Jablonce Dosoudilem je do šancí nepouštěla. V závěru poslal domácí kouč Rada na trávník třetího útočníka Nulíčka. Jablonečtí sevřeli hosty před jejich šestnáctku, ale po rychlém výpadu vrátil Hercegfalvi míč na kopačku Pitáka a ten pojistil tři body.

Trenéři obou mužstev se shodli, že Slavie dnes na Střelnici vyhrála zaslouženě. "Rozhodl začátek zápasu, kdy Slavia dala vedoucí branku. Když se dostane do vedení, tak je to proti ní těžké. Zhuštěný střed zálohy nám dělal problémy, hosté byli lepší a zlobili nebezpečnými brejky," zhodnotil zápas domácí trenér Petr Rada.

"Po změně stran jsme chtěli hrát více dopředu, ale dokázali jsme si vytvořit jen územní převahu bez šancí. V závěru jsme hráli na tři útočníky, ale fatální chyba tří obránců, kteří nedokázali odvrátit míč, znamenala další gól," pokračoval Rada. Ke spokojenosti měl daleko. "Hráči si musejí přiznat, že to nebyl výkon podle jejich gusta," dodal trenér.

Naopak trenér hostí Karel Jarolím rozdával úsměvy a pochvaloval si, jak se podařilo zacelit mezery po zraněných hráčích. "Rozpadl se nám střed zálohy, ale Holeňák, Švec a před nimi Kalivoda podali velmi dobrý výkon. Napadali jsme soupeře, přinutili ho k chybám," ocenil Jarolím.

Za důležitý moment považoval závěr prvního poločasu, kdy Vorel vyrazil nebezpečnou střelu Pončáka. "Ve druhém poločase jsme vycházeli z dobré obrany a čekali, že se nám otevře prostor pro brejky. Soupeř měl územní převahu, ale ne šance, hru jsem kontrolovali," dodal Jarolím.

FK Jablonec - Slavia Praha 0:2 (0:1)

Branky: 7. Fořt, 87. Piták. Rozhodčí: Jára - Tulinger, Filípek. ŽK: Pončák, Kordula - Dosoudil, Vorel, Švec, Krajčík. Diváci: 3690.

FK Jablonec: Špit - Pončák (55. Kiša), Hušek, Hrotek, Glos (81. Nulíček) - Baranek, Kordula, Klapka, Weber - Lafata (63. Svátek), Smíšek. Trenér: Rada.

Slavia Praha: Vorel - Krajčík, Dosoudil, Suchý, Hubáček - Švec, Kalivoda (85. Kratochvíl), Holeňák, Švento (68. Vlček) - Piták, Fořt (73. Hercegfalvi). Trenér: K. Jarolím.

menuLevel = 1, menuRoute = dennik, menuAlias = dennik, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
29. september 2024 10:24